top of page

תכנון ועיצוב נוף

תכנית כללית. באה לתת ללקוח תמונה רחבה של הגינה כיצד הגינה תראה באופן כללי – מיקום הדשא, רחבת ישיבה, עצים, כמו-כן, גודלו של כל אלמנט ושפה עיצובית – צורת עיצוב הגינה.תכנית פיתוח. שבילים, גדרות, פרגולה, דק עץ, בריכת נוי, שערים, מדרגות, מסלעות וכו' וכו'.טופוגרפיה וניקוז. קביעת הגבהים והשיפועים לצורך ניקוז מי הגשם והשטיפה ומתן פתרון להפרשי הגובה בין מפלסי הגינה, כאשר קיימים.תאורה וחשמל. מיקום גופי התאורה, בחירת הגופים, הגדרת מתח והספק ופריסת תשתיות עבור אלו.השקייה. הגדרת ארון השקייה ( ראש מערכת ) מתאים, תכנון צנרת השקייה – המטרה וטפטוף.צמחייה. קביעת סוג הצמחייה – החל מעצים, שיחים, משתרעים ומטפסים.פרטים מיוחדים – אלמנטים מיוחדים אשר דרוש הסבר מפורט לאופן בנייתם. כגון : פרגולה, ספסל עץ בעיצוב ובמפרט מיוחד, מטבח חיצוני ועוד.

הדמיות

הכנת הדמיות תלת מימד בתמונות וסרטונים

פיקוח בתחום הגינון

ליווי הלקוח לאורך הקמה ותחזוקת הפרוייקט לאחר בחירת קבלן חיצוני.  לצורך הפיקוח נבנה תכנית עבודה ותחזוקה הכוללת פירוט מטלות, לוחות זמנים והפנייה למפרטים ומידע מקצועי. במהלך ביצוע העבודה מתבצע פיקוח בשטח המקפיד על ביצוע העבודה לפי התכניות, המפרטים וכתב הכמויות, במקביל אישור חשבונות לפי המבוצע בשטח ומתן הנחיות לקבלן המבצע. כל זאת בגישה קונסטרוקטיבית ובונה להצלחת הפרוייקט.

עיצוב גינות - לאחר התכנון ולקראת הגשמת החלום
בסוף התכנון אנו מוכנים עם החומרים, הצמחים והכלים המיועדים לביצוע מלא של ההקמה. בתכנון מקדים זה השגנו הבנה איך לבנות את הגינה, על מפרטה הייחודי, שיריינו חומרים וצמחים אצל הספקים ( עד כמה שניתן ), בנינו מסגרת תקציב ותיאמנו ציפיות לקראת המוצר המוגמר.
עתה מחכים שיבוא תורינו להגשים חלום נוסף...

תכנון הגן

" ...כל הכבוד לאחר שהסתיים פרוייקט עיצוב גינות כל-כך יפה, איזו הרגשה טובה, הכל במקום הנכון, הצבעים מתאימים, ריחות הפריחה, הפרופורציות מושלמות, שילוב החומרים במידה והכי חשוב – בדיוק תואם לאופי שלכם!   "
 

איזה כיף להם לאחר הקמתה ועיצובה של הגינה החדשה... הגיע הרגע המיוחל שאפשר להתחיל ליהנות מהבית ומהגינה. הסתיימה עבודת ההקמה, פרוייקט עיצוב גינות והתוצאה שובת לב. תכנון הגינה בשלב מוקדם של הבנייה, למעשה עוד בשלב התכנון עם הארכיטקט, הינו קריטי להצלחה בהקמת הגינה. כמי שעוסק בשירותי עיצוב גינות, מתחוורת לפני שוב ושוב החשיבות של תכנון גינה מוקדם ככל האפשר. כן, כבר עם תחילת התכנון הארכיטקטוני, למעשה ביחד עם הארכיטקט, עוד לפני שיש מסמר ראשון בשטח אנו חושבים על העיצוב גינה. מדוע כה מוקדם ? אז ככה :

 

עיצוב גינות במקביל לתכנון הבית
תכנון משותף עם אדריכל הבניין. עיצוב גינות במקביל לתכנון הבית משפר לאין ערוך את ההתאמה בין עיצוב הבית ועל העיצוב גינה. נושא זה מתבטא בשפה עיצובית אחידה, בהתחשבות בסביבה וניצול הסביבה לטובת הבית וההתאמה של הבית לגינה ולהיפך.
גובה 00 – מפלס קומת הכניסה. מבחינה מקצועית מי שאמון על קביעת גובה מפלס הכניסה לבית הינו מתכנן הנוף ולא האדריכל שכן הוא אחראי על הקשר בין הבית לבחוץ. נושא זה ייקבע האם יהיו מדרגות בכניסה לבית / רמפה / שיפוע מתון וכמו-כן, איך משתלב מפלס הגינה עם היציאות מהבית.
 
תשתיות

הכנת התשתיות מראש עבור הגינה חוסכת המון כאב ראש, זמן וכסף ! במקרים רבים יש צורך לשבור ריצוף או קיר בכדי להכניס צינור עבור המים / חשמל גינה שלא חשבו עליו מראש או שפשוט מוותרים על אלמנטים שונים – סתם כי לא הייתה להם הכנה...
 
לפני שמתחילים במלאכת העיצוב גינות יש להתחיל באפיון. כלומר, עבור מי אני מעצב את הגינה ? מה הסגנון ? האם יעדיפו לבנות את הפרגולה  מעץ מלא במראה עתיק או ממתכת מינימאלית במראה מודרני טכנולוגי ? הצמחייה – צמחי ארץ ישראל ? צמחייה טרופית ? עץ זית או כזה עם פריחה מהממת ? וכך הלאה. לאחר אפיון והיכרות ראשונית אפשר להתחיל בתכנון - עיצוב הגינה


הכנת הדמיות תלת מימד בתמונות וסרטונים

תכנון הגן
הדמיות
פיקוח בתחום הגינון
   
בעת פרוייקט עיצוב גינות אנו מתייחסים למספר רבדים בגינה. לכל רובד תכנית אשר בסופו של דבר יוצאת לפועל באופן מסודר ומדויק, כראי לתכנון. פירוט התכניות בעיצוב גינות :

bottom of page